lektorzy


Dorota Taranczewska, lektor języka angielskiego Language Academy

DOROTA
właściciel, lektor języka angielskiego

Założyciel szkoły, działa w branży szkoleniowej od kilkunastu lat, ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe: Business English oraz podyplomowe studium dla tłumaczy języka angielskiego. Prowadziła kursy języka ogólnego oraz Business English na wielu poziomach oraz w wielu firmach, korporacjach i instytucjach państwowych. Obecnie w LANGUAGE ACADEMY zajmuje się bieżącą działanością szkoły,  nadzorem metodycznym oraz kontaktami z klientami instytucjonalnymi.

 

Piotr Taranczewski, lektor języka angielskiego Language Academy

 

PIOTR
właściciel, lektor języka angielskiego

Założyciel szkoły, absolwent filologii angielskiej na Uniwesytecie Śląskim. Od kilunastu lat prowadzi kursy językowe w wielu firmach i instytucjach państwowych. Prowadził zajęcia oraz tłumaczenia dla inżynierów w branży IT, przemysłu ciężkiego, spożywczego jak również w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Obecnie zajmuje się działalnością bieżącą szkoły oraz obsługą klientów instytucjonalnych w zakresie Professional English.

 
Magda, lektor języka niemieckiego Language Academy

MAGDA
lektor języka niemieckiego

Absolwentka filologii germańskiej na Uniwesytecie Śląskim. Jednakową radość sprawia jej nauczanie dzieci, młodzieży jak i dorosłych, a obserwowanie ich postępów w nauce przynosi wiele satysfakcji. Osoba kreatywna, uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do życia. Dba o miłą atmosferę na zajęciach i motywuje uczniów do poszerzania umiejętności językowych. Umiejętnie dostosowuje metody i formy pracy do potrzeb i możliwości słuchaczy. W wolnych chwilach spotyka się z przyjaciółmi, lubi jeździć na rowerze i na rolkach.

Arek, lektor języka niemieckiego Language Academy
AREK
lektor języka niemieckiego

Absolwent filologii germańskiej na Uniwesytecie Wrocławskim. Język niemiecki to jego pasja. Dorastał w Niemczech i zna dobrze kulturę i język tego kraju. Naucza z pozytywną dawką humoru i dba o to, by nauka była przede wszystkim przyjemnością. Jest osobą bardzo kreatywną. W wolnym czasie przygotowuję różne ciekawe ćwiczenia do nauki języka niemieckiego, które dostepne są na gerlic.pl. Hobbystycznie zajmuję się nagraniami lektorskimi i tworzeniem muzyki. 

Alex, lektor języka włoskiego Language Academy
ALEX
lektor języka włoskiego

Z wykształcenia tłumacz języka włoskiego. Skończył studia licencjackie na kierunku Język Włoski: Program Tłumaczeniowy.Pracował w Centro Italiano di Cultura.Prowadząc zajęcia stawia na ich zróżnicowany charakter, a za najważniejszy element uważa konwersacje, które są nieodłączną częścią każdej lekcji. Ponadto stara się nakłonić uczniów do samodzielnego poszukiwania nowych form językowych w oparciu o poznane wcześniej zasady ich tworzenia, pobudzając tym samym indywidualną kreatywność oraz chęć poznania reguł rządzących językiem. Rozważania na temat etymologii, semantyki oraz słowotwórstwa są ciekawym uzupełnieniem zajęć. Prywatnie w kręgu jego zainteresowań, obok języka włoskiego, znajduje się literatura, biologia oraz koszykówka. 

Alina, lektor języka angielskiego Language Academy
ALINA


lektor języka angielskiego

Absolwentka filologii angielskiej, program tłumaczeniowy z drugim językiem hiszpańskim . Uczy angielskiego od 14 lat: dzieci, młodzież i dorosłych. Zajmuje się również tworzeniem materiałów do nauki języka w zakresie ogólnym, dla Businessu i dla dzieci. Ukończyła półroczny kurs na University of Tennessee. Pracowała dla międzynarodowych firm: holenderskiej i włoskiej. Zajmowała się między innymi tłumaczeniami.
 

Kuba, lektor języka angielskiego Language Academy

 

KUBA

lektor języka angielskiego

Kuba to osoba komunikatywna, bardzo ceni sobie możliwość kontaktu z ludźmi. Jest absolwentem filologii angielskiej o specjalności tłumaczeniowej na UŚ. Język angielski był obecny w jego życiu od najmłodszych lat. Nie jest dla niego czymś związanym jedynie z pracą, lecz także pasją. Jest osobą młodą i energiczną, nie boi się nowych wyzwań. Uważa, że nie ma osób, które nie są w stanie opanować tego języka, każdy wymaga jedynie indywidualnego podejścia. Stawia na zrozumienie języka oraz na umiejętności zarówno  praktyczne, jak i komunikacyjne. Zawsze zniechęcały go nudne i monotonne lekcje, więc sam stara się ich unikać. Kształci się w kierunku tłumaczeń medycznych, lecz nie są mu obce zagadnienia techniczne, szczególnie te związane z motoryzacją, światem technologii oraz sportem, ponieważ to jego hobby. Interesuje się także językoznawstwem oraz kulturą krajów anglojęzycznych. W wolnym czasie lubi dobre kino oraz jazdę na rowerze.


RICHARDRichard, lektor języka angielskiego, native speaker of English

lektor języka angielskiego, native speaker of English

Richard mieszka i pracuje w Polsce od 5 lat; niewiele krócej współpracuje z Language Academy. Pomaga rozwiązać język osobom indywidualnym oraz słuchaczom pracującym w grupach. Wykładał marketing w KSE. Lubi podróżować, robić zdjęcia oraz potrafi godzinami  w niezwykle zajmujący i obrazowy sposób opowiadać swoim słuchaczom o swojej rodzinnej Anglii. 

Nasi klienci